Навіщо потрібні сенсорні коробки?

У Вашого малюка – повна кімната дорогих іграшок, а він натомість із задоволенням шарудить пакетами і обгортками, відкручує кришки від пластикових пляшок, тарабанить по каструлях, розливає воду і розсипає крупи. Знайома ситуація? Ми називаємо це «робити шкоду», але насправді Ваша дитина сенсорно розвивається.
Відомий педагог Марія Монтессорі довела, що вік від народження до 3 років – це період, коли малюк отримує інформацію про навколишній світ переважно через відчуття: обмацуючи, розглядаючи предмети, пробуючи їх на смак. А пізнаючи їхні властивості, дитина стрімко розвивається.
Ми можемо як завгодно описувати речі – «кислий», «колючий», «гарячий», але поки дитина сама не спробує, вона ніколи не дізнається, що це насправді означає. Завдання дорослих – створити для малюка середовище, в якому він може сповна реалізувати свою енергію і жагу пізнання та отримувати якомога більше сенсорних відчуттів.
Для дитини до 3 років чудовим ігровим полем може стати сенсорна коробка. У ній малюк може пересипати, переливати, обмацувати, складати і перекладати, м’яти, ховати і відшуковувати предмети – тобто досліджувати без жодних обмежень. Ігри в сенсорній коробці розвивають дрібну моторику, уважність, посидючість, координацію рухів, а згодом і мовлення. Для зовсім малюків коробку варто наповнити крупними безпечними предметами, трохи старші дітки можуть влаштувати у ній тематичні ігри.
Основою сенсорної коробки може стати будь-який наповнювач: крупи, квасоля, горох, макарони, шишки, жолуді, нитки, клаптики тканини, паперові серветки (порвані на шматочки), нарізаний папір, гідрогель, пісок (сухий чи мокрий), вата, листя, камінці, солома, дерев’яна стружка чи мильна вода. У наповнювачі можна заховати й інші предмети. Для цього чудово підійдуть дрібні фігурки тварин і людей, кубики, іграшкові овочі і фрукти, рослини, дерев’яні чи пластикові букви і цифри. А ще цікавішою гра стане, якщо використовувати різноманітні лопатки, ложки, граблі, мисочки, щипці, піпетки, сито чи лійку. Важливо, щоб предметів не було забагато і дитина не розгубилася від занадто великої кількості деталей.
І найважливіше – не забувайте про безпеку. Якою би не була цікавою сенсорна гра, не залишайте малюка наодинці. Пограйтеся з ним, обговоріть Ваші відчуття чи просто мовчки спостерігайте за грою,  або насолоджуйтеся грою разом з малюком.

Зворотній зв'язокЗворотній зв'язокБезкоштовна консультаціяЗаписатися на пробний день

Записатися на екскурсію